На Кубі, острові, охопленому величчю слави старого світу та розпадом наступної епохи, я знайшла міський пейзаж, який відображає боротьбу повсякденного життя та повільних сил Природи, та релігійний запал, який суперпозиціонували африканські напівбоги Старого світу на католицьких святих Нового світу.

Гавана лунає архітектурою декадентського і багатокультурного минулого. На одній зникаючій вулиці Chinatown розташовано 13 казино та клубів, кожен з яких є центром для декількох старих членів клану, що пьють чай разом щоранку. Тринідад лунає внутрішньою величчю колоніальних будинків, кожен з яких є відображенням еклектичних речей родини. У Сантьяго де Куба глибоко укорінились релігії Сантерія, Конго, Спірітус та Католицизм. Родинні гробниці часто шанують всі аспекти цих вірувань і заспокоюють дух небіжчика склянкою води.

Сантерія, релігія культу святого, була поширена на Кубі як релігія рабів з племен Йоруба та Банту. Хоча раби були охрещені в Католицькій Церкві після прибуття на Кубу, і зважаючи на те, що їх рідні звичаї каралися рабовласниками, вони розробили новий шлях збереження їх старої віри за допомогою порівняння святих їх традиційних релігій з відповідними християнськими святими. Раби одягали своїх богів в католицький одяг і молилися їм. Боги змінюють імена і іноді стать опівночі. Свята Барбара вдень перетворюється вночі на Чанго, бога війни, вогню, грому та блискавки. Будинок сантеро або сантера відкритий всім. Люди йдуть туди за допомогою у вирішенні проблем, звичайно тих, що стосуються здоров’я. Сімдесят відсотків кубинців вірять в Сантерію і дотримуються її обрядів.

Я почала роботу над цим портфоліо завдяки наполеглевим запрошенням відвідати будинки, коли я ходила по вулицях з фотоапаратом 4×5 на тринозі. Кожен дім був поряд із сусіднім, а кожне однокімнатне житло має збережені скарби, що складаються із золота, порцеляни, колекцій ляльок, фото Че та Фіделя, коли вони були молодими, а також памятних речей вдови, його дружини. Незважаючи на обмежені умови всієї родини, що живе на малій території, завжди існує замкнена кімната, яка є вівтарем для святого покровителя родини. Вони здійснюють жертвоприношення, а потім щось у святого просять.

Проте, відчутна нова енергія змін та відновлення засвідчує відродження міста. Покинуті сади та затишні інтерьєри будинків оточенні метаморфозами.

Ілейн Лінг


Bookmark and Share