6-14.11.2010

«В 2004 році я почав свій проект. Спочатку я фотографував людей з Данії, це була фотографія, що документувалу трансформацію Нідерландів на мульти-культурне суспільство. Я фотографував жінок і дітей, молодих і старих, гладких і струнких, темношкірих і білих, та людей з усіма іншими відтінками шкіри. Я фотографував їх усіх у воді, в однакових умовах. Практично оголені чоловіки і жінки в купальниках – ніщо не пов’язує їх з реальним життям. Вони перетворились на людських створінь у природному стані і в досконалій гармонії з водою.

Невдовзі після цього, я розпочав другу частину проекту і робив портрети маленьких дітей і немовлят. Щоб знімати малюків, я звісно ж мав просити їхніх матерів тримати їх на руках, і таким чином, знімав і батьків також. Більшість з них відмовлятись через  те, що перед об’єктивом треба було постати в купальному костюмі. Але ж вони хотіли мати особливі портрети їхніх дорогоцінних діток. Вони вагались між  упередженнями і любов’ю до своїх дітей. Як же вирішити цю проблему?

Вирішення полягало у тому, щоб запропонувати позувати батькам дітей. Чи може батько відмовити матері його дитини? На щастя, більшість батьків погодились бути моделями для нового проекту. Коли я побачив пробні знімки, я був вражений. Вони перевершили мої сподівання, тож я почав третю частину проекту. Я маю двох дітей і мені знайомі стосунки між батьком і дітьми. Як фотограф, я хотів відобразити їх на світлинах. Після перших зйомок, я почав фотографувати батьків із дітьми у басейні. Існує не так багато місць, що дають вам змогу спостерігати за ними у спокої. Інколи вони можуть бути настільки близькими, що може здатись, що вони перетворились на одне людьсе створіння, на одне ціле. Можливо, таким чином батько прагне налагодити той зв’язок, що має матір з дитиною підчас вагітності. В такому разі, вода є найкращим оточенням для такого зв’язку. Батько, майже оголений, у воді, пов’язаний з дитиною так само як і матір, і це створяє особливе враження.

Вода сама по собі також викликає особливе розуміння стосунків. Ти відчуваєш, як вода торкається твоєї шкіри, оточує твоє тіло, і дозволяє тоді почуватися затишно, дозволяє мріяти. Вода змиває буденні проблеми і нагадування про реальне життя, і перетворює тебе на іншу людину.

Цього я прагнув, обдумаючи технічні складники проекту. Біле тло, вода, квадратний формат, і розташування в центрі композиції – це все конкретні рішення, покликані загострити вираження емоцій батьків і дітей. Мокра шкіра, волосся, вії і брови допомагають розкрити мімічні вирази, і вираження відчуттів також  стають більш помітними .

Мене цікавлять людські емоції і відчуття, які можна прочитати на обличчі. Моя робота полягає у втіленні цього задуму. Виявлення відчуттів і відображення їх на портретах – це моє мистецтво. Увіковічнення життя у швидкоплинному моментів – це об’єкт моєї уваги.

Студійне обладнання, встановлене у басейні, робить портрети більш коштовними і дозволює сфокусуватися на деталях, які приховує зображення. Портрети зображують двох або більше людей. Проекти зображує їхні стосунки. »

Bookmark and Share