Проект «РІЗНІ ЛЮДИ» я реалізовував багато років, не думаючи про те, що коли-небудь покажу його у формі виставки. Перші фотографії до цього циклу робилися як весільні подарунки моїм друзям. З часом до них приєдналися портрети різних людей із мого найближчого оточення – письменників, лікарів, продюсерів, а також моєї сім’ї.

Деякі з цих фотографій з’явились на книжкових обкладинках і театральних афішах, інші висять в будинках моїх друзів.

Усі ці фотографії об’єднують не тільки притаманні їм емоції, вони мають і спільну технологію. Всі вони виконані на  (на жаль вже не існуючих сьогодні) малоформатних матеріалах фірми Polaroid.

Проект «CALIFORNIA DREAMING» – це частковий запис моєї подорожі по західному побережжю Сполучених Штатів. Тут є фотографії, зроблені в зоопарку в Сан-Дієго, Голівуді, Сан-Франциско, а також на автостраді № 1, що протягнулася уздовж океану.

На них немає «характерних» місць, вже знайомих більшості з нас. Кожного разу, роблячи ці фотографії, я стояв біля них. Проте все, що відбувалося поруч, було набагато цікавішим за те, що в центрі. Таким чином з’явилася виставка, складена з серії чорно-білих фотографій, забарвлених в кольори, яких там напевно не було.

Я дуже прив’язаний до цього проекту, завдяки ньому я можу дивитися на Каліфорнію, відображену начебто в сновидінні».

МІколай Грінберг


Bookmark and Share