Олександр Гляделов, (Україна)

Олександр Глядєлов народився у Легниці (Польща) у 1956 р., з 1974 року постійно проживає у Києві.

З середини 80-х років самостійно навчався фотографії і з 1989 р. почав працювати як професійний незалежний фотожурналіст. Багато подорожував по республіках колишнього Радянського Союзу, фотографував у Польщі, Чехії, Франції, Сполучених Штатах. Висвітлював військові конфлікти в Молдові, Нагорному Карабасі, Чечні. З 1996 року сконцентрований на довгострокових документальних фотопроектах і великих репортажах. Весь цей час він паралельно працює над двома великими проектами.

1) про соціально знедолених дітей в Україні і Росії. У 2000 році в Парижі за фотографіями цього проекту COUP D’OEIL створила документальний фільм для телебачення “Enfants des rues d’Uraine”;

2) про епідемії HIV/AIDS у середовищі ін’єкційних наркоманів в Україні: книга “HERE AND NOW” (“Тут і тепер”) опублікована в 2000 році видавництвом Бланк-Прес (Київ), інша книга “POSITIVE LIVES” (“Позитивне життя”), у співавторстві з Джоном Рехардом та Анною-Лорою Курищук (John Ranard and Anne-Lore Kuryszczuk), опублікована в 2001 році цим же видавництвом. Учасник міжнародного проекту «PANDEMIC: FACING AIDS» (“Пандемія: зіткнення зі СНІДом”). Книга опублікована видавництвом Umbrage Editions у 2003 році у Нью-Йорку. Виставка подорожує світом з 2002 року.

У 2001 р. за підтримкою міжнародної гуманітарної організації «Medecins Sans Frontieres» здійснив проекти: “Without the mask” (“Без маски”), про епідемії туберкульозу у в’язницях Росії, і «WITHOUT MOTHERLAND» (“Без батьківщини”), про життя біженців з Чечні в Інгушетії. Був нагороджений Гран-прі Укрпресфото-97, призом Hasselblad конкурсу європейської фотографії у Вівеї (Швейцарія) у 1998 році, і Mother Jones Medal of Excellence у 2001 році (нагорода Міжнародного Фонду Документальної Фотографії, США).

Приймав участь у групових виставках, зокрема є одним з семи авторів із 60 переможців гранту, чиї роботи були відібрані для пересувної виставки документальної фотографії Moving Walls (Нью Йорк, 2006). Фотографії Олександра Глядєлова використовують такі міжнародні організації як «Medecines Sans Frontieres», HRW, The global fund, UNAIDS, UNICE.

Bookmark and Share